KONTAKTY

BLOMO Travel, s.r.o.
Rajská 10/A
81108 Bratislava
info@blomotravel.sk
Mobil: +421 918 765 991
Mobil: +421 905 782 387

» ŠTRBSKÉ PLESO

Interski Sedačka na Solisko Pohoda na chate Solisko Detska škôlka Strbske Pleso leto Strbske Pleso zima Furgotka Interski svah Pohlad z Interski Veveričí lanový park Solisko Popradské pleso AUQA City Poprad električka Strbske Pleso Skokansky mostik Tipy na túry

Štrbské Pleso, VYSOKÉ TATRY

 

Štrbské Pleso 1355 m najväčšie pleso vo Vysokých Tatrách

Pohorie Vysoké Tatry sa nachádza na severnej časti Slovenska, na hranici s Poľskom. V roku 1949 boli vyhlásené za prvý národný park na Slovensku (TANAP) a roku 1993 boli spolu s poľskou časťou Tatier vyhlásené organizáciou UNESCO za "Biosférickú rezerváciu Tatry".

 

V letnej sezóne si návštevníci Vysokých Tatier môžu vychutnať túry vo vysokohorskom prostredí, alebo využiť možnosti športovísk nachádzajúcich sa v podhorí. Napríklad golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici, splav rieky Dunajec na pltiach, jazda na koňoch v priekrásnej prírode či cyklistické trasy.

 

Vysoké Tatry poskytujú návštevníkom jedinečné podmienky pre vysokohorskú turistiku, horolezectvo. Tatranský národný park TANAP je domovom mnohých chránených druhov rastlín a živočíchov.

 

Turistické výlety:

1. Štrbské Pleso - Chata Solisko a späť

2. Zastávka TEŽ Popradské Pleso - chata kpt. Morávku pri Popradskom plese a späť

3. Starý Smokovec - Hrebienok - Bilíkova chata a späť

4. Starý Smokovec - Hrebienok - Rainerova chata - Studenovodské vodopády a späť

5. Starý Smokovec - Hrebienok - Obrovský vodopád - Zamkovského chata a späť

6. Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso - Hrebienok - Starý Smokovec

7. Parkovisko Biele vody za Tatranskými Matliarmi - Chata pri Zelenom plese a späť

 

V okolí Štrbského Plesa nájdete aj známe jaskyne ako Demänovská ľadová jaskyňa, Dobšinská ľadová či Belianska jaskyňa. Kabínková lanovka Vás vyvezie z Tatranskej Lomnice cez Skalnaté Pleso až na Lomnický štít. Pozemnou lanovkou sa môžete vyviezť zo Starého Smokovca na Hrebienok alebo sedačkovou lanovkou zo Štrbského Plesa na Solisko.

 

Celoročne sú k dispozícii termálne kúpaliská - aquaparky Aqua City Poprad /9 termálnych bazénov a 350 vodných atrakcií, Vitálny svet, sauny, masáže/ a Tatralandia Liptovský Mikuláš so širokou ponukou atrakcií.

Štrbské Pleso v zime

V zimnej sezóne je to región najmä pre lyžiarov. Priamo na Štrbskom Plese na nachádza stredisko Park SNOW, ktoré svojimi lyžiarskymi svahmi, bežeckými traťami a skokanskými mostíkmi patrí k jednému z najznámejších stredísk v Tatrách.

 

Park SNOW Štrbské Pleso patrí medzi slovenské TOP stredisko ocenené piatimi hviezdičkami. V stredisku sú 3 sedačky, vleky, lyžiarska škola, snowboardový park na svahu Interski. Samozrejmosťou je zasnežovanie , úschovňa lyží, info centrum, bežecké trate.

 

Slalom Club - nová samoobslužná reštaurácia s veľkou terasou priamo pod svahom Interski.

Lyžiarska škôlka pre najmenších - výučba lyžovania a snowboardingu hravou formou

Skibusy - bezplatný skibus z centrálneho parkoviska priamo do strediska pod svah. Denne v 15 min. intervaloch počas celej zimnej sezóny.

 

Lyžiarske bežecké okruhy:

Štrbské Pleso - Športový areál FIS

Štrbské Pleso okolo jazera Štrbské Pleso

Popradské Pleso - stanica TEŽ - Vyšné Hágy

Dolný Smokovec - Smokovecká kyselka

Tatranská Lomnica - Kolbisko

Tatranská Lomnica - Stará Lesná

Veľká Lomnica - golf. ihrisko

MzkwNmJlY